Dialog pokoleń – Koronczarki z bajki

W auli Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach odbyło się podsumowanie projektu i premiera książki “Koronczarki z bajki”. Pomysł połączył pokolenia i zachwycił profesjonalną realizacją.

Książka powstała dzięki twórczemu zaangażowaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach oraz Koronczarek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Międzypokoleniowe spotkania zaowocowały pięknymi historiami, ciekawymi anegdotami, a także ilustracjami, wykonanymi przez młodzież, ozdobionymi koronkami własnoręcznie stworzonymi przez Koronczarki.

Publikacja powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób, jednak szczególnie należy podkreślić udział: Koronczarek, Uczniów, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Wronieckiego Ośrodka Kultury.

Spotkanie z okazji premiery książki było bardzo wzruszające. Więzi, która zrodziła się pomiędzy koordynatorkami projektu: Sabiną Jasińską, Karoliną Matuszewską a Koronczarkami i Uczniami, nie sposób opisać słowami. W czasie podsumowania projektu podziękowano osobom, które wsparły inicjatywę – szczególnie podkreślono wsparcie animatorek z Centrum Kultury Zamek, zastępcy burmistrza Roberta Dorny, dyrektora WOK-u Michała Poniewskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Doroty Babik.

Koronczarki oraz Uczniowie otrzymali egzemplarze książek swojego autorstwa oraz pamiątkowe zdjęcia. Było co świętować, dlatego dalsza część spotkania odbyła się przy kawie i torcie. W tym czasie można było porozmawiać z autorami, obejrzeć oryginały wykonanych ilustracji oraz piękne koronki.

Gratulujemy pomysłu i realizacji projektu – wspólnota pokoleń jest bezcennym doświadczeniem zarówno dla młodych jak i dla tych starszych.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2020-01-05