Co nas czeka w czasie remontu mostu?

W ubiegłym roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zapewniał, że w grudniu gotowy będzie projekt remontu mostu drogowego. Prace nad nim w dalszym ciągu trwają. Jednocześnie WZDW wskazał orientacyjny termin rozpoczęcia prac.

W połowie ubiegłego roku pytaliśmy Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, na kiedy planuje remont mostu drogowego we Wronkach. W odpowiedzi przeczytaliśmy, że w grudniu ma zostać przygotowany projekt i na jego bazie mają oszacować koszty oraz datę rozpoczęcia prac.

Mamy koniec stycznia, jednak projektu w dalszym ciągu nie ma. Ten, według Zarządu ma zostać ukończony do 28 lutego. Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora WZDW w korespondencji z portalem Moje Wronki wyjaśnia, że termin został przesunięty z powodu: konieczności uzyskania dodatkowych uzgodnień, które dotyczą pozwoleń na roboty budowlane na działkach objętych ochroną konserwatora zabytków.


Jak wyjaśnia przedstawiciel Zarządu, zaplanowane prace obejmować będą wzmocnienie skarpy rzeki w obrębie działki drogowej oraz niezbędny remont mostu w zakresie płyty przejściowej od strony centrum miasta.

WZDW wskazuje, że prace mają rozpocząć się w II kwartale tego roku. Ważna wieść, płynąca z Poznania jest taka, że remont nie będzie wymagać całkowitego zamknięcia mostu.

Po kolejnym zdarzeniu drogowym, w którym kierowca pojazdu uderzył w zapory betonowe przy moście, zapytaliśmy WZDW, czy istnieje możliwość wymiany ich na coś bardziej bezpiecznego. Niestety Andrzej Staszewski twierdzi, że nie jest to brane pod uwagę. Pozostawienie zapór argumentuje tym, że to jedyny sposób, na jaki zarządca drogi może sobie pozwolić. Uważa również, że aktualne rozwiązania spełniają swoje zadanie, w związku z powyższym nie planuje się zmian.

fot. Szamodron