Awaria systemu CEPiK – utrudnienia w urzędach

Od kilku godzin trwa usuwanie awarii w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz Systemu Rejestrów Państwowych. Problemy występują we wszystkich urzędach w Polsce.

Awaria systemu CEPiK i SRP oznacza przede wszystkim problemy z rejestracją pojazdów. Powiatowe wydziały komunikacji, w tym ten w Szamotułach, nie mają dostępu do systemu CEPiK lub ten dostęp jest utrudniony. Problemem jest również złożenie wniosku o nowy dowód osobisty, a także z zarejestrowaniem narodzin dziecka czy zgonu osoby bliskiej.


Informujemy, że w związku z ogólnopolską awarią systemu CEPiK, której przyczyny są obecnie identyfikowane, obsługa mieszkańców świadczona przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie Powiatowym w Szamotułach może być utrudniona. O rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Jednocześnie zapewniamy, że osoby, którym nie uda się załatwić sprawy w dniu dzisiejszym (22.01) zostaną obsłużone priorytetowo po usunięciu awarii, tj. przypuszczalnie dnia 23.01. Aby usprawnić ten proces, prosimy Państwa o zachowanie numerka wydanego przez system i okazanie go podczas powtórnej wizyty.

podaje Starostwo w Szamotułach

W rozmowie z reporterem RMF24 przedstawiciel Centralnego Ośrodka Informatyki nie podaje, jak długo potrwają problemy.