Premier Morawiecki odwiedził fabrykę kuchni [FOTO] [FILM]

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki gościł w czwartek w fabryce kuchni Amica we Wronkach.

Szef Polskiego Rządu na własne oczy zobaczył, jak działa jeden z największych graczy rynku AGD w Europie, a także, w jaki sposób funkcjonuje magazyn wysokiego składowania.

Podczas zwiedzania fabryki kuchni premier Morawicki spotkał się z pracownikami, obserwował również sposób montażu elementów na linii.


Podczas pięciominutowego wystąpienia przed dziennikarzami, pogratulował Jackowi Rutkowskiego, prezesowi Amiki S.A. stworzenia potęgi w obszarze AGD. Zauważył, że Amica to jedna z lepiej rozpoznawalnych marek w Europie.

Większość swojej przemowy w fabryce kuchni, premier poświęcił jednak piłce nożnej. W obecności m.in. Karola Klimczaka, prezesa Lecha Poznań, Prezes Rady Ministrów podziękował za stworzenie nowoczesnej szkółki piłkarskiej. Podkreślając, że we Wronkach oraz Poznaniu funkcjonuje doskonały system szkolenia. Odnotował również, że Robert Lewandowski jeden z etapów swojej piłkarski kariery miał w Akademii Kolejorza.

Następnie wystąpił Jacek Rutkowski, który opisał obecną sytuację koncernu na rynku europejskim, a także zaprezentował swoją wizję przyszłości Amiki. Wspomniał między innymi o przeznaczeniu setek milionów złotych na inwestycje oraz automatyzacje. Prezes spółki podkreślił również, że ceni sobie współpracę z Rządem, za co, stojącemu obok premierowi, podziękował.