Gmina zabezpieczy środki na zakup wozu dla Jasionny

Podczas środowej sesji Rady Miasta i Gminy Wronki padła deklaracja zabezpieczenia środków na zakup wozu bojowego dla OSP Jasionna.

W lipcu zapadła decyzja o wycofaniu z podziału bojowego samochodów gaśniczych OSP Chojno i OSP Jasionna, co skutkowało tym, że strażacy z tych miejscowości pozostali bez jednego z najważniejszych narzędzi do niesienia pomocy. We wrześniu OSP Wronki zdecydowało, że przekaże jeden ze swoich wozów do Chojna. Pozostała jeszcze kwestia druhów z Jasionny.


Podczas dzisiejszej sesji zadeklarowano, że z budżetu gminy zabezpieczona zostanie kwota 210 tysięcy złotych na zakup wozu bojowego dla tej jednostki. Taka kwota pozwoli na pozyskanie używanego samochodu.

Aby przyspieszyć możliwość zrealizowania tej inwestycji, na prośbę Jerzego Śmiłowskiego, przewodniczący Piotr Rzyski zapewnił, że mogłoby dojść nawet do zwołania nadzwyczajnej sesji w tej sprawie.

Za tę deklarację w imieniu swoim, mieszkańców oraz druhów z Jasionny podziękowała obecna na posiedzeniu sołtys tejże miejscowości Teresa Frątczak.