W dalszym ciągu trwają poszukiwania Jacka D.

W Puszczy Noteckiej rozpoczął się już piąty dzień poszukiwań mieszkańca powiatu międzychodzkiego, podejrzanego o dokonanie podpalenia domu jednorodzinnego w miejscowości Kaplin.

Akcja poszukiwawcza trwa od poniedziałku. Oprócz funkcjonariuszy w działania zaangażowana była Straż Rybacka, psy tropiące oraz policyjny śmigłowiec czy łodzie wyposażone w sonary. Na razie bezskutecznie.

60-letni Jacek D. najprawdopodobniej zaszył się w lesie, właśnie na terenie Puszczy Noteckiej poszukiwania są najbardziej intensywne. Mieszkaniec Kaplina, gdzie miał dokonać podpalenia domu, pracował jako drwal. Dlatego jego ucieczka do lasu była tak skuteczna.


W rozmowie z portalem Międzychód Nasze Miasto, międzychodzcy policjanci ostrzegają przed samotnym zapuszczaniem się w las. Jednocześnie zakazano organizacji obozu harcerskiego oraz wycieczek przedszkolaków do lasu.

Osoby, znające miejsce pobytu poszukiwanego lub posiadające informacje, mogące przyczynić się do jego zatrzymania, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie pod numerem telefonu 95 748 8211 lub 519 064 738.