Rodzina z gminy Sieraków w programie Polsatu

„Nasz nowy dom” to program Telewizji POLSAT, w którym w ciągu 5 dni przeprowadzane są prawdziwe metamorfozy domów zamieszkałych przez najbardziej potrzebujące polskie rodziny. Tym razem w programie zobaczymy rodzinę z sąsiedniej gminy.


W maleńkim domu na skraju Sierakowskiego Parku Krajobrazowego mieszka trzyosobowa rodzina: pan Janusz, pani Anna i ich jedenastoletni syn Eryk. Rodzina przeniosła się do maleńkiego domku po rodzicach pani Ani, gdy pan Janusz stracił pracę i poważnie zachorował. Dziś stan zdrowia nie pozwala mu na podjęcie pracy zarobkowej, rodzinę utrzymuje pani Ania, pracując w chłodni przy produkcji mięsa. Eryk doskonale się uczy, mimo że warunki, w jakich mieszka rodzina nie sprzyjają rozwojowi chłopca. Wszyscy żyją i śpią w jednym małym pokoju, ogrzewająca dom koza stoi tuż przy łóżkach. Prowizoryczna łazienka nie ma nawet drzwi, a ciepłą wodę trzeba do niej przynieść w garnku, w wcześniej podgrzać na starej kuchni. Dach przecieka i powoli zapada się do wnętrza domu. Remont domu jest bardzo trudnym zadaniem, w ekipie programu pojawia się nowy architekt Wojtek Strzelczyk, który podejmuje wyzwanie i wspólnie z ekipą Artura przeprowadzają prawdziwą rewolucję.

czytamy na oficjalnej stronie programu

Odcinek 146, w którym zobaczycie, jak ekipa „Naszego nowego domu” zmieniła życie rodziny z okolic Sierakowa obejrzycie w najbliższy czwartek (12 września) o godz. 20:05. Możecie też wykupić dostęp do platformy Ipla i zobaczyć rewolucję TUTAJ.