OSP Wronki chce wspomóc druhów z Chojna

W czwartek odbyło się posiedzenie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej OSP Wronki. Głównym tematem obrad był pomysł udostępnienia jednego z wozów strażakom z Chojna.

Rozpoczął się trzeci miesiąc odkąd wycofano średnie samochody gaśnicze jednostek OSP Chojno oraz OSP Jasionna. Na szczęście do tej pory ich brak nie odbił się na zdrowiu i życiu mieszkańców, ale w każdej chwili może się to zmienić.

Również do tej pory żadna z instytucji, zainteresowanych tą sytuacją czy władze samorządowe nie potrafią znaleźć rozwiązania tego problemu, który może zagrażać mieszkańcom.


Poza petycją do Prezydenta Andrzeja Dudy, sformułowaną przez mieszkańców Chojna, nikt nie podjął widocznych działań, aby przywrócić poprzednie samochody albo zakupić nowe.

Dziś druhowie z OSP Wronki debatowali nad możliwością udostępnienia jednego ze swoich wozów na rzecz kolegów z Chojna. Mogłoby to nastąpić jeszcze w tym miesiącu, konkretne decyzje mają zapaść po spotkaniu władz strażaków z Wronek oraz burmistrza i przewodniczącego rady.

W czwartek odbyła się również objazdowa Komisja Budżetowa, rajcowie odwiedzili m.in. OSP Chojno, OSP Jasionna oraz OSP Wronki. Tam nie padły jednak żadne konkrety. Radni do rozmów mają wrócić pod koniec miesiąca.