Dwie osoby zginęły, policja zatrzymała jednego z kierowców

Prowadzone jest śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem – zginęły w nim dwie osoby.

Wczoraj wieczorem na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 182 między Starym Miastem a Ćmachowem doszło do zderzenia trzech pojazdów.

Jak informuje nas sierż. sztab. Ewelina Grzeszkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec Wronek, kierujący BMW prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu osobowego marki Ford Focus. Pchnięty pojazd wpadł na tył naczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu ponieśli 61-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna. Oboje byli mieszkańcami gminy Ostroróg.

Ciągnik prowadzony był przez 64-letniego mieszkańca gminy Wronki, który jako pierwszy ruszył na pomoc osobom z forda. Niestety było już za późno.

Zarówno kierowca BMW jak i ciągnika byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń. Mieszkaniec Wronek, który prowadził srebrne BMW został zatrzymany.

Kierującemu BMW policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ponadto od 22-latka pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

wyjaśnia sierż. sztab. Ewelina Grzeszkowiak z KPP Szamotuły

Prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-09-21