Błękitni podejmą Orkan

Po niezwykle emocjonującym meczu w Suchym Lesie podopieczni Marka Bajora zdołali zainkasować 3 punkty.

Po trzech kolejkach tylko dwa zespoły zgromadziły komplet punktów – Błękitni oraz Sparta Szamotuły. Do bezpośredniego starcia dwóch pretendentów do awansu dojdzie już w 7. kolejce.


Oba zespoły spotkały się w środku tygodnia w 1. Rundzie Totolotek Pucharu Polski w strefie poznańskiej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem szamotulan 3-2 i przygoda z Pucharem zakończyła się dla wronczan już na pierwszej przeszkodzie. Dla Błękitnych trafiali Rafał Kurczyk i Kamil Bździel. Wronczanie kończyli mecz w 9 po czerwonych kartkach dla Mariusza Woźniaka oraz Tomasza Majera.

Następnym rywalem Błękitnych będzie Orkan Konarzewo, który zgromadził do tej pory 4 punkty, ale rozegrał tylko dwa spotkania. Na inaugurację zremisowali bezbramkowo z Promieniem Opalenica, a tydzień później pokonali Canarinhos Skórzewo 2-0.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się w sezonie 2017/2018. W Konarzewie Błękitni przegrali 0-1. Natomiast w rundzie rewanżowej to wronczanie okazali się zdecydowanie lepsi, zwyciężając 4-1.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę o godzinie 15. Zapraszamy do Popowa!

Inny zespół z gminy Wronki – Czarni Wróblewo również przegrał swój pojedynek w Totolotek Pucharze Polski. Lepsi od wróblewian okazali się zawodnicy Sokoła Duszniki.

Przed Czarnymi dobra okazja do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. W niedzielę do Wróblewa przyjedzie LZS Wronczyn. Początek meczu w niedzielę 1 września o godzinie 17.