Tymek Zimny w finale

Tymoteusz Zimny zakwalifikował się do biegu finałowego na 400 metrów w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy U-23. Wronczanin po złoto pobiegnie w sobotę.

Wynik 46.41 podczas biegu na 400 metrów pozwolił Tymoteuszowi Zimnego zakwalifikować się do finału Mistrzostw Europy do lat 23 odbywających się w szwedzkim Gavle. Ten czas jest najlepszym osiągnięciem Zimnego w tym sezonie co dobrze rokuje na bieg finałowy, jego forma z biegu na bieg rośnie.

W półfinałach Tymoteusz uzyskał czwarty czas. W finale pobiegnie na torze siódmym. Ten zaplanowany jest na sobotę o godzinie 18:32. Poczynania wronczanina oraz pozostałych Reprezentantów Polski można śledzić na żywo na kanale TVP Sport oraz na stronie internetowej publicznego nadawcy oraz aplikacji mobilnej.


W sobotę rano odbędzie się również bieg kwalifikacyjny sztafety 4 x 400. Jednak z uwagi na to, że tego samego dnia Tymoteusz Zimny pobiegnie, miejmy nadzieję po złoto w biegu indywidualnym, to razem z kolegami nie wystartuje.

Jeśli siły pozwolą to zobaczymy go w biegu finałowym sztafet, który odbędzie się w niedzielę popołudniu. Jak przyznał w rozmowie z portalem Moje Wronki, jest to niezwykle trudny i wycieńczając maraton. Codziennie biega na 100% i na finał sztafety będzie również gotowy. Gdzie będziemy ściskać mocno kciuki, aby wywalczył drugi złoty medal podczas szwedzkiego czempionatu.