Śródmieście zdobywa mistrzostwo Nadwarciańskiej [FOTO / FILM]

Śródmieście Wronki nie pozostawiło złudzeń i w meczu ze Spartą Kluczewo udowodnili, że to oni byli najlepszą drużyną w zakończonym właśnie sezonie Ligi Nadwarciańskiej.

Około 700 kibiców oglądało mecz, który miał wyłonić mistrza Ligi Nadwarciańskiej. Co, jak na warunki wronieckie, jest doskonałą frekwencją. Ci, co przyszli na spotkanie, na pewno tego nie żałują, obie ekipy stworzyły świetne widowisko.

Pierwsza połowa toczona była w wysokim tempie. Drużyny pokazały, że nieprzypadkowo zajmowały 1 i 2 miejsce w lidze. Częściej piłkę przy nodze mieli zawodnicy Śródmieścia, ale to Sparta otworzyła wynik tego spotkania, a konkretnie Dariusz Machaj. Jeszcze przed przerwą, za sprawą Marcina Remisza wronczanie doprowadzili do stanu 1:1. Remis na koniec pierwszej połowy był wynikiem w pełni sprawiedliwym.


Kwadrans odpoczynku podziałał mobilizująco na Śródmieście. Kluczewianie natomiast mentalnie nie wyszli na drugą połowę, byli cieniem zespołu z pierwszej części spotkania. Zaraz po zmianie stron, zawodnik Śródmieścia, Mariusz Rzyszko, pewnie wykonał rzut karny, a niecałą minutę później Karol Górecki wyprowadził wronczan na prowadzenie 3:1.

Szybka utrata dwóch bramek sprawiła, że kluczewianie nie potrafili się pozbierać. I kiedy oni słabli, to ich rywale coraz bardziej nabierali rozpędu. Śródmieście drogę do bramki znajdowało jeszcze dwukrotnie. Najpierw swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Karol Górecki, a wynik spotkania ustanowił, pięknym strzałem z dystansu, Paweł Remisz. Warto również odnotować, że Śródmieście większą część drugiej połowy grało w osłabieniu. Przedwcześnie pod prysznic, po obejrzeniu czerwonej kartki, musiał udać się Tomasz Gałecki.

Spotkanie okazało się olbrzymim sukcesem. Decyzja o rozegraniu tego meczu na Leśnej była strzałem w dziesiątkę. Wronczanie pokazali, że chętnie dalej oglądaliby wroniecki klub na tutejszym stadionie. Miejmy nadzieję, że częściej będzie nam dane oglądać takie widowiska. W przerwie meczu odbył się pokaz umiejętności tanecznych wronieckich zumbowiczek.

Po spotkaniu wręczono pamiątkowe medale oraz puchary. Wyróżniono także króla strzelców – Mateusza Urbańskiego, który strzelił w minionym sezonie dla Błękitnych Zamość aż 53 bramki. Najlepszym bramkarzem został Michał Łaz z mistrzowskiego Śródmieścia. Podziękowania otrzymali również ci, którzy pomogli w organizacji całego sezonu oraz ostatniego, finałowego meczu.

Śródmieście Wronki sięgnęło po tytuł już po raz siódmy. Gratulujemy całemu klubowi i życzymy dalszych sukcesów.

Po spotkaniu powiedzieli:

Mistrzostwo zdobyte na stadionie przy Leśnej smakuje nadzwyczajnie. Po raz siódmy je zdobyliśmy, ale takiej otoczki jeszcze nigdy nie było. Nie spodziewaliśmy się aż tylu kibiców, dziękujemy im za przybycie, fajnie było dla nich grać.

W pierwszej połowie Sparta grała bardzo dobrze i postawiła trudne warunki. Udało się nam w końcówce doprowadzić do wyniku 1-1. Po przerwie wyszliśmy bardzo zmotywowani i na początku przydusiliśmy Spartę. Szybko strzeliliśmy dwie bramki i ułożyliśmy sobie dalszy ciąg meczu aż do końca.

mówi Ariel Remisz, kapitan Śródmieścia

Bardzo fajnie się gra przy takiej publiczności. Wydaje mi się, że takie mecze powinny być tutaj częściej rozgrywane. Wiadomo, że nie każdy ligowy, ale prezes ligi powinien pomyśleć jak jeszcze bardziej zachęcić ludzi, aby przychodzili na spotkania. Co do samego meczu, to po przerwie w szatni zostawiliśmy coś ważniejszego niż głowy…

podsumował kapitan Sparty, Szymon Talarowski

Śródmieście Wronki: Michał Łaz, Robert Kokociński, Ariel Remisz, Tomasz Gałecki, Mariusz Rzysko, Bartosz Kalitka, Michał Woźny, Przemysław Kowalik, Tomasz Napierała, Karol Górecki, Marcin Remisz.
Rezerwowi: Michał Kiełpiński, Paweł Remisz, Kamil Perz, Marcin Lehmann, Dariusz Miner, Maciej Borowiak, Radosław Koza.

Sparta Kluczewo: Michał Kruszona, Szymon Talarowski, Michał Garczyk, Dawid Gruszczyński, Piotr Łuczek, Dariusz Madej, Mateusz Drewniak, Mateusz Nożewnik, Bartosz Smogulski, Arkadiusz Krygier, Stanisław Kruszona.
Rezerwowi: Jarosław Libera, Michał Kapłon, Michał Hoły, Łukasz Rosada, Eryk Konieczny, Ryszard Czerniak, Piotr Sibilski.

Sędziowie: główny – Mateusz Sipura, asystenci – Szymon Śmiglak i Arkadiusz Wojciechowski.

Klasyfikacja końcowa Ligi Nadwarciańskiej:

 1. Śródmieście Wronki
 2. Sparta Kluczewo
 3. Błękitni Zamość
 4. Warta Wartosław
 5. Sokół Lubosz
 6. Pożarowo 2008
 7. Iskra Biezdrowo
 8. Płomień Kłodzisko
 9. Górka Wronki
 10. Wilki Przyborówko
 11. Fortuna Zielonagóra
 12. LKS Piotrowo
 13. Grom Gąsawy