O mistrzostwo na Leśnej

W niedzielę dojdzie do pierwszego i ostatniego takiego meczu. O mistrzostwo Ligi Nadwarciańskiej zagrają Śródmieście Wronki i Sparta Kluczewo.

Dla wielu z nas to miejsce wręcz kultowe. Zdecydowana większość wronczan, w jakiś sposób zaangażowana we wronieckie środowisko piłkarskie, była choć raz na meczu Amiki. Niektórzy spędzali tam wiele swoich weekendów i niejako wychowali się na tym obiekcie.


To tam narodziły się przyjaźnie kultywowane do dzisiaj i pasja do piłki nożnej, która zaowocowała na przykład graniem w Lidze Nadwarciańskiej, która bez przerwy cieszy się niemałą popularnością we Wronkach.

W niedzielę dojdzie do pierwszego meczu w tej lidze na stadionie przy ulicy Leśnej. A spotkanie to będzie miało wysoką stawkę – zwycięzca zostanie mistrzem całego sezonu. Przed, w trakcie i po meczu będzie można poczuć klimat prawdziwego piłkarskiego święta.

Będzie to też niejako ostatni oficjalny mecz przed remontem obiektu. Znikną krzesełka, ułożone w barwy Amiki, które pamiętają jeszcze występy Pawła Kryszałowicza, Jarka Stróżyńskiego czy Marka Zieńczuka. Historia zatoczy koło, wroniecki klub otwierał ten stadion i to wronczanie zamkną ten rozdział w dziejach obiektu.

Oczywiście sam obiekt nie zostanie zburzony, a jego mury dalej będą oddychać tą ponad 27-letnią historią wronieckiego klubu, ale od przyszłego sezonu będzie on już w pełni „lechowy”.

Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej we Wronkach do przyjścia na stadion przy ulicy Leśnej. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 lipca o godzinie 14.

Dla kibiców otwarta będzie trybuna zachodnia, czyli od strony osiedla Zamość. Pod nią będzie można zakupić smakowitą kiełbasę z grilla.