Mamy nowego radnego

O godzinie 21. zakończyło się głosowanie, wronczanie w wyborach uzupełniających w okręgu numer 12 wybrali nowego radnego.

Od 7:00 do 21:00 trwało głosowanie mieszkańców z okręgu numer 12. Sołectwa: Rzecin (Lutyniec, Maszewice, Mokrz, Rzecin), Popowo (Aleksandrowo, Krasnobrzeg, Popowo, Szklarnia, Winnogóra), Jasionna, Obelzanki (Nadolnik, Nowy Kraków, Obelzanki, Piła, Smolnica).

Z 997 uprawionych do głosowania do urny udała się około 1/3. Mieszkańcy z 12. okręgu zdecydowali, że ich przedstawicielem w radzie na tę kadencje będzie Michał Talma z KWW Razem dla Gminy, który zdobył 288 głosów. Natomiast na jego kontrkandydata Artura Grasia (KWW Orkan Spike) zagłosowały 23 osoby. Trzy głosy były nieważne.

Tym samym ugrupowanie skupione wokół burmistrza Mirosława Wieczora ponownie będzie miało w radzie miejskiej 10 przedstawicieli.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-07-14