Czarnkowska przychodnia bez pediatry

Otrzymaliśmy informację, że w czarnkowskim POZ we Wronkach nie można już korzystać z usług lekarza pediatry.

Nasza Czytelniczka, której w tym miejscu dziękujemy za kontakt z nami, poinformowała nas, że dr Ackermann, będąca pediatrą, nie prowadzi już praktyki lekarskiej we Wronkach.

Z zapytaniem zwróciliśmy się do szpitala w Czarnkowie, który takie usługi we Wronkach umożliwiał. Łukasz Salamandra, rzecznik prasowy ZZOZ w Czarnkowie odpowiada, że są dwa powody rezygnacji z lekarza pediatry.

Po pierwsze w naszej przychodni zapisanych jest zbyt mało dzieci (nie stanowią one nawet 1/3 wszystkich pacjentów), a po drugie względami ekonomicznymi, gdyż całkowita liczba wszystkich pacjentów była zbyt mała, by w przychodni musiało pracować dwóch lekarzy.

mówi Łukasz Salamandra z czarnkowskiego szpitala

Rzecznik prasowy dodał również, że jeśli mieszkańcy gminy Wronki w większej ilości zdecydują się na usługi czarnkowskiego POZ, to przychodnia będzie dążyć do tego, aby zatrudnić drugiego lekarza, ze wskazaniem na pediatrę. Obecnie jedyną praktykę w przychodni prowadzi dr Podlacha.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2019-07-03