Skrócone lekcje we wronieckich szkołach

Z uwagi na przewidywane wysokie temperatury dyrektorzy wronieckich szkół postanowili skrócić zajęcia w placówkach.

W Zespołach Szkół nr 1 i 2 we Wronkach dyrektorzy szkół za zgodą organów prowadzących zdecydowali się na skrócenie zajęć lekcyjnych do 30 minut. Na razie zarządzenie dotyczy wtorku i środy (11 i 12 czerwca). Jeśli upały nie odpuszczą, decyzja może zostać rozszerzona o kolejne dni.Skrócenie czasu zajęć nie dotyczy, przynajmniej na razie, szkół podstawowych w gminie Wronki. Jak informuje portal Moje Wronki Tobiasz Chożalski z wronieckiego urzędu, dyrektorzy tych placówek nie zwrócili się do organu prowadzącego z prośbą o skrócenie lekcji. Może to oczywiście ulec zmianie, jednak na tę chwilę w szkołach podstawowych nr 1, nr 2, nr 3, w Biezdrowie, w Chojnie i w Nowej Wsi, zajęcia będą odbywać się normalnie. Jak tylko ulegnie to zmianie, będziemy o tym informować.


W obawie o zdrowie uczniów część placówek skraca lekcje. Na takie kroki zdecydowali się zarządzający szkołami w Wielkopolsce, np. we Wągrowcu oraz Koninie. Szkoły również będą mogły zawiesić całkowicie lekcje.

W poniedziałek w naszym regionie temperatura maksymalna ma wynieść 30°C . A w kolejnych dniach słupki na termometrach mogą wskazać nawet 35°C.