Rodzina Cepków z Popowa nagrodzona

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 2019 r. abp Stanisław Gądecki uhonorował poetkę Marię Magdalenę Pocgaj, muzyka i dyrygenta prof. Leszka Bajona oraz Firmę Organmistrzowską rodziny Cepków z Popowa nagrodami za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej.

Laureatom wręczono medale z brązu. Na medalach znalazły się sylwetki świętych Piotra i Pawła oraz herb arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Nagroda, którą otrzymała rodzina Cepków z Popowa, jest wręczana co roku w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.

Kustosz, wieloletni pracownik Poznańskiego Muzeum Instrumentów Muzycznych Janusz Jaskulski przedstawił działalność Firmy Organmistrzowskiej rodziny Cepków z Popowa, która budową, renowacją i rekonstrukcją organów zajmuje się od lat 50. XX wieku. Podkreślił w laudacji, że budowa organów należy do trudnej, żmudnej, wymagającej czasu i poświęcenia sztuki. – Aby odnieść sukces w tej dziedzinie, potrzebne są zamiłowanie do rękodzieła, znajomość obróbki materiałów, cierpliwość i dokładność – zaznaczył Jaskulski.

czytamy na stronie niedziela.pl

Więcej o zakładzie rodziny Cepków przeczytacie na stronie internetowej firmy TUTAJ.

Nagrodzonym mieszkańcom naszej gminy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji.

Zdjęcia z rodzinnego archiwum rodziny Cepków.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2019-06-30