Rezerwy Lecha z awansem do II ligi

W sobotę we Wronkach odbył się mecz drugiego zespołu Lecha Poznań z drużyna Radunii Stężyca. Kolejorz wygrał to spotkanie zapewniając sobie jednocześnie awans do II ligi.

Lech to pierwszy w historii piłkarskiej Polski klub, który będzie miał dwa zespoły na szczeblu centralnym. Od nowego sezonu Kolejorz będzie mierzył się m.in. z Widzewem Łódź, GKS-em Katowice czy Górnikiem Łęczna.


W sobotę podopieczni Rafała Ulatowskiego na stadionie we Wronkach pokonali Radunię Stężyca, był to bój lidera z wiceliderem. Awans przypieczętowała bramka Dariusza Dudki, który po tym meczu postanowił zakończyć karierę piłkarską. Były Reprezentant Polski tym samym zawiesił buty na kołku w miejscu w którym jego przygoda z piłką wypłynęła na szerokie wody.

Ważnym ogniwem zespołu rezerw jest również pochodzący z Jasionny, wychowanek Błękitnych Wronki – Arkadiusz Kaczmarek. Prawy obrońca rozegrał w sobotę bardzo dobre zawody.

Spekuluje się gdzie drugi zespół Kolejorza będzie grał swoje mecze w przyszłym sezonie. Stadion we Wronkach swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Jednak wątpliwości rozwiał sam klub. Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań na pytanie portalu Moje Wronki gdzie rezerwy Kolejorza będą rozgrywały swoje mecze domowe w II lidze odpowiedział, że będą to właśnie Wronki.

Najprawdopodobniej w przerwie między sezonowej dojdzie do modernizacji obiektu, aby przystosować go do wymogów centralnego szczebla rozgrywkowego.

Jednak to nie jedyna inwestycja planowana przez poznański klub we Wronkach, o tym napiszemy już niebawem.