Podpalacz z zarzutami

41-letniemu mieszkańcowi gminy Wronki przedstawiono zarzuty podpalania oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Mieszkaniec gminy Wronki został zatrzymany wczoraj i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 5 lat więzienia. W trakcie zatrzymania 41-latek prowadził ciągnik i był pod wpływem alkoholu.


W wyniku podjętych czynności i weryfikacji informacji zebranych w tej sprawie szamotulscy kryminalni wytypowali sprawcę uszkodzenia mienia. 24 czerwca policjanci z Wydziału Kryminalnego szamotulskiej komendy, na gorącym uczynku zatrzymali typowanego wcześniej 41-letniego mieszkańca gminy Wronki, który odjeżdżał z miejsca, które chwilę wcześniej podpalił.

Mężczyzna w trakcie zatrzymania kierował ciągnikiem, będąc w stanie nietrzeźwości, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze ustalili, że spaleniu uległy ponad 4 hektary lasu. Łączna suma strat poniesionych przez Nadleśnictwo Wronki i Nadleśnictwo Krucz razem z akcją gaśniczą to ponad 140 000 zł.

Mundurowi przedstawili mieszkańcowi gminy Wronki zarzuty niszczenia mienia i kierowania pojazdem mechanicznym, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, o dalszym losie podpalacza zdecyduje sąd.

Mieszkańcowi gminy Wronki grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności za podpalenia i 2 lata za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

– sierż.sztab. Ewelina Grabowa