Cel to przebiec z Zakopanego do Świnoujścia – dla Antka

Dla Radosława Spychały bieganie jest olbrzymią pasją, ale zawsze chciał w ten sposób pomagać innym. Teraz nadarza się ku temu okazja, biegacz chce zabiegać miopatię.

Antek ma 11 lat i pochodzi z pobliskiego Kluczewa. Od urodzenia cierpi na miopatię, zespół Dandy Walkera, astmę oskrzelową, kamicę nerkową i torbiel w mózgu.

„Bieg dla Antka – Zabiegać Miopatię” to bardzo ambitny bieg. W ciągu 9-10 dni Radosław Spychała chce przebiec całą Polskę – od Zakopanego do Świnoujścia. Dystans do pokonania to około 900 km, a najdłuższy odcinek będzie liczył 120 km i poprowadzi z Borka Wielkopolskiego do rodzinnego Dobrojewa.


W ten sposób Radosław Spychała chce zachęcić sponsorów oraz chętnych do wpłacania pieniędzy na poczet leczenia Antka z Kluczewa. Na Facebooku zorganizowano zbiórkę na ten cel.

Bieg wystartował w poniedziałek rano. Biegacz powinien w sobotę dotrzeć do Wronek. Położenie Radka Spychały możecie na bieżąco śledzić na mapie z nadajnikiem GPS.

Radosława Spychałę w naszym regionie będzie wspierać Wroniecki Klub Biegacza. W piątek wroniecka reprezentacja pobiegnie z nim od Ostroroga do Chrzypska, a w sobotę z Chrzypska przez Wronki w kierunku Piotrowa.

Jeśli chcecie wesprzeć Radosława Spychałę, WKB organizuje autobus dla chętnych biegaczy oraz rowerzystów. Szczegóły możecie uzyskać na stronie Wronieckiego Klubu Biegacza lub pod numerem telefonu 504 023 926.