Pociąg zderzył się z busem

Trwa akcja ratownicza na przejeździe kolejowym w Ordzinie po tym, jak doszło tam do zderzenia pociągu pośpiesznego z busem.

AKTUALIZACJA 8:30 – Ruch pociągów został wznowiony.

Na przejeździe kolejowym na drodze między Ordzinem a Obrowem doszło do zderzenia pociągu IC Przemyślanin relacji Przemyśl Główny – Świnoujście z busem marki Opel Vivaro.


Jak poinformował portal Moje Wronki dyżurny operacyjny mł. ogn. Łukasz Kawka z Powiatowego Stanowiska Kierowania przy PSP Szamotuły, w trakcie zderzenia nikogo nie było w samochodzie. Wszystkie 7 osób zdążyło opuścić pojazd o czasie, podróżujący busem próbowali zatrzymać skład, co przyczyniło się do mniejszych uszkodzeń.

fot. Łukasz Urban

W pociągu podróżowało około 500 pasażerów. Tutaj również nikt nie odniósł obrażeń. Zarówno ruch drogowy, jak i kolejowy jest w tej chwili wstrzymany.

Na miejscu pracują służby, które zbadają okoliczności zdarzenia. Komunikat Rządowego Systemu Ostrzegania informuje, że wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Jednak nie wiemy, jak ona będzie działać w praktyce.

Według ustaleń portalu Moje Wronki, do zdarzenia doszło na remontowanym przejeździe kolejowym i jest on wyłączony z użytkowania dla pojazdów drogowych.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Wskutek remontu, dla pociągów dostępny jest tylko jeden tor, co może wydłużyć czas utrudnień.