Alarmy bombowe we wronieckich szkołach

Straż pożarna oraz policja sprawdzają tereny Zespołów Szkół nr 1 oraz nr 2 we Wronkach pod kątem możliwego podłożenia ładunku wybuchowego. Placówki zostały ewakuowane.

Około godziny 7., na 2 godziny przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z matematyki, najprawdopodobniej na skrzynkę mailową Szkoły na Leśnej wpłynęła wiadomość o podłożeniu bomby w placówce. Natychmiast poinformowano o tym fakcie służby i przeprowadzono ewakuację. Kilkanaście minut później podobna wiadomość wpłynęła na skrzynkę mailową Zespołu Szkół nr 2.


Policyjni pirotechnicy obecnie sprawdzają, czy faktycznie w szkołach znajduje się ładunek wybuchowy. Dopiero po dokładnym zbadaniu budynku okaże się czy dzisiejsze egzaminy maturalne odbędą się bez opóźnień. Zgodnie z harmonogramem powinny rozpocząć się o godzinie 9.

Wronieckie szkoły dołączyły do dziesiątek placówek w Polsce, które otrzymały dziś podobnego maila. Do tego typu incydentów doszło dziś w Szamotułach, Jarocinie, Lesznie czy Poznaniu.

W poniedziałek wiadomość o bombie w szkole trafiła do ponad setki placówek oświatowych. Służby prowadzą dochodzenie, które ma ustalić tożsamość nadawców tych wiadomości, mających doprowadzić do opóźnienia bądź całkowitego paraliżu egzaminów maturalnych.