Zamknięcie przejazdu przy Poznańskiej – poznaliśmy termin

Modernizacja linii kolejowej, przebiegającej przez Wronki, postępuje. Trwają prace przy przejazdach kolejowych między Wronkami a Szamotułami.

Zapytaliśmy wykonawcę inwestycji – spółkę Budimex, na kiedy zaplanowano pracę przy najważniejszym oraz najbardziej obciążonym ruchem drogowym przejeździe kolejowym we Wronkach. Do tej pory prace w pobliżu przeprawy przy ulicy Poznańskiej nie wymagały jej zamknięcia. Jednak do czasu.

Jak informuje portal Moje Wronki Michał Wrzosek rzecznik prasowy spółki Budimex – I faza przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Poznańskiej zaplanowana jest na przełom maja i czerwca tego roku. Wtedy też nastąpi czasowe zamknięcie przejazdu. Nie wiemy jednak, na jak długo.


Kolejnych utrudnień, wynikających z zamknięcia przeprawy, możemy spodziewać się w I kwartale 2020 roku. Wtedy rozpocznie się II faza przebudowy.

Objazdy dla robót w ciągu ulicy Poznańskiej zaplanowano ulicami Powstańców Wielkopolskich i Sierakowską. Tymczasowa organizacja ruchu dla przebudowy przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Poznańskiej została uzgodniona przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

odpowiada Michał Wrzosek z biura prasowego spółki Budimex

Zapytaliśmy wykonawcę również o remont wiaduktów w ciągu ulic Sierakowskiej i Powstańców Wielkopolskich. Prace w tych miejscach nie będą kolidowały z tymi przy przyjeździe kolejowym, więc nie dojdzie do paraliżu ruchu drogowego w mieście.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich rozpocznie się między III a IV kwartałem 2019 roku. Wtedy objazdy poprowadzone zostaną ulicami Sierakowską i Poznańską.

W podobnym okresie (również przełom III i IV kwartału) zaplanowano rozpoczęcie prac przy wiadukcie w ciągu ulicy Sierakowskiej. Możemy jednak przypuszczać, że konkretne daty będą się różnić. Zaplanowane objazdy poprowadzone zostaną ulicami Powstańców Wielkopolskich, Nową oraz Poznańską.