Pomosty już zamontowane

Coraz ładniejsza pogoda sprawia, że ludzie chętniej spacerują i korzystają z wolnego czasu na świeżym powietrzu.

W niedzielę mieszkaniec Chojna zwrócił się do nas z zapytaniem, czy wiemy, kiedy pomost przy plaży na Jeziorze Radziszewskim będzie znów kompletny i gotowy do użytkowania przez spacerowiczów.

Byłem dzisiaj tam na spacerze i normalnie wstyd dla właścicieli, że ludzie zamiast siedzieć sobie w tę piękną pogodę na pomostach, to leżą i siedzą na trawie.

napisał rozżalony mieszkaniec Chojna

Dziś z Urzędu Miasta i Gminy Wronki otrzymaliśmy informację, że normalne funkcjonowanie pomostów nad Jeziorem Radziszewskim w Chojnie zostanie przywrócone do końca kwietnia. Jak udało się jednak nam zaobserwować, pomosty już zdążyły wrócić na swoje miejsce.


Obok pomostów są zamontowane tabliczki, które zakazują wchodzenia na pomosty. Jednak uzyskaliśmy informację z Przedsiębiorstwa Komunalnego, że od 24 kwietnia można już z nich bezpiecznie korzystać.

Można więc spacerować nad jeziorem w Chojnie bez obaw o bezpieczeństwo. Dziękujemy Panu Wojciechowi za kontakt w tej sprawie, zapewne bez jego i naszej interwencji pomost nie byłby wciąż zamontowany.