Masz szansę – podziel się dobrem!

Pomaganie nie boli, a możesz uratować innemu człowiekowi życie! Oddawanie krwi jest najlepszym dowodem solidarności i miłości!

Krwiobus pojawi się przy Urzędzie Miasta i Gminy Ostroróg już 12 kwietnia w piątek o godzinie 9.00 rano.

KTO MOŻE ODDAĆ KREW ?!

W zbiórce krwi mogą wziąć udział osoby w wieku 18 – 65 lat, które nie chorowały na wirusowe zapalenie wątroby (żółtaczkę), nie cierpią na łuszczycę, cukrzycę lub gruźlicę oraz te, których nie dotyczą choroby serca i naczyń krwionośnych. Decydując się na oddanie krwi koniecznie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.


Honorowe krwiodawstwo można połączyć z rejestracją potencjalnego dawcy szpiku. Wystarczy tylko zgłosić taką wolę w krwiobusie i wypełnić dodatkowy formularz. W tym przypadku, w rejestracji mogą wziąć osoby w wieku 18-55 lat, ważące powyżej 55 kg, które nie są obciążona chorobami genetycznymi, dziedzicznymi oraz przewlekłymi i nie zmaga się z żadnymi innymi poważnymi chorobami.

Dla każdej osoby, która odda krew lub zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku, czeka niespodzianka! Patronat honorowy nad zbiórką sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Ostroróg, Roman Napierała.

Będzie z Nami DRUŻYNA SZPIKU.

Akcja jest organizowana w ramach drugich urodzin po przeszczepie nerki małej Oli.

Chcemy pokazać i edukować jak ważna jest krew , ratuje życie każdemu choremu, zwłaszcza w niewydolności narządowej , jak i nowotworach krwi.