Uwaga! – kolejne oszustwo SMS

Każdy oszust stosuje inną strategię, aby wyłudzić pieniądze, tym razem były to wiadomości SMS.

Niedawno w gminie Obrzycko i gminie Szamotuły doszło do dwóch przestępstw, których przyczyny były takie same. Wiadomości tekstowe, których treść informowała o zaległej kwocie kilku złotych za usługi telekomunikacyjne. W SMS-ie podany był również link do fałszywej strony, gdzie oszuści wykorzystywali naiwność swoich ofiar, by tym samym naciągnąć ich na znacznie większe koszty.

4 marca br. do Posterunku Policji w Obrzycku przyszedł mieszkaniec gminy Obrzycko, który zgłosił oszustwo. Mężczyzna na swój telefon otrzymał wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej.

Kolejne zawiadomienie o oszustwie, kilka dni później przyjęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach od mieszkanki gminy Szamotuły. 7 marca kobieta zgłosiła, że otrzymała wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej.

czytamy na stronie Szamotulskiej Policji

Policja wyjaśnia sprawę oszustw oraz apeluje o zachowanie ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości.

W dzisiejszych czasach jest mnóstwo sposobów na wyłudzenie pieniędzy, oszuści wiedzą jak nam zaszkodzić. Dlatego chrońmy swoje dane i nie odpowiadajmy na wiadomości nieznanego połączenia. Uważajmy na nie, tym bardziej jeśli chodzi o dokonanie płatności. Zanim klikniesz w link, zastanów się i sprawdź, czy naprawdę zalegasz z płatnościami.
Natomiast z podejrzanymi SMS-ami kieruj się do najbliższego posterunku policji.

fot. Pixabay