Pomóżmy kręglarzom wyjechać na Mistrzostwa Świata

Dziewiątka-Amica Wronki to jeden z najsilniejszych klubów kręglarskich w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że świetnie szkolą młodzież, która potem zdobywa międzynarodowe laury.

Dwa lata temu wspólnie śledziliśmy występy młodych Reprezentantów Polski na kręglarskich Mistrzostwach Świata w Dettenheim (Niemcy). Z dumą i radością ogłaszaliśmy wiadomości o medalach wywalczonych przez Biało-Czerwonych, wywodzących się z Wronek.

Katarzyna Mroczkiewicz zdobyła dwa razy brązowy medal, a jej koleżanka
Julia Brodziszewska srebro. Trzy spośród czterech wywalczonych przez Biało-Czerwonych krążków zdobyto dzięki wronczankom.

Jednak to nie jedyni Reprezentanci Polski rodem z Wronek, którzy grali w Niemczech. Do Dettenheim pojechali jeszcze Sandra Szczepska, Wiktoria Jądrzyk oraz Gracjan Machaj. Medali nie zdobyli, ale godnie reprezentowali kraj i miasto, uzyskując ponadprzeciętne wyniki.

Po dwóch latach przyszedł czas na kolejne Mistrzostwa Świata i obronę wywalczonych tytułów. W maju Biało-Czerwoni pojadą do Czech z nadziejami na kolejne krążki. Na start mają szansę również zawodnicy Dziewiątki-Amiki Wronki.

Niestety sporty nieolimpijskie nie cieszą się dużym zainteresowaniem mediów, sponsorów, a nawet Ministerstwa Sportu. Kręgle są sportem niszowym i władzom klubów czy Polskiemu Związkowi Kręglarskiemu trudno zdobyć finanse na zorganizowanie wyjazdu za granicę. Reprezentacja będzie liczyć 5 dziewcząt, 5 chłopców oraz sztab szkoleniowy.

Prosimy Was o wsparcie kręglarzy, choćby symboliczną kwotą, a pomożecie młodym Polakom i miejmy nadzieję wronczanom – spełnić swoje sportowe marzenia.