Kierowca Mercedesa usłyszał zarzuty

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, podejrzanego o spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, w wyniku którego śmierć poniosła inna osoba oraz za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy Policji, co do tożsamości sprawcy wypadku.

Mężczyzna na łuku drogi doprowadził do zderzenia z drugim pojazdem. Po przebadaniu miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 16 marca we Wronkach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 42-letni kierowca mercedesa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z hondą, którą kierował 22-latek. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierujący hondą. Po przebadaniu kierowca mercedesa miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.


42-letni mieszkaniec gminy Wronki został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzuty. Wcześniej mężczyzna był już karany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto w dniu wypadku podstawił inną osobę jako kierującego pojazdem.

Czynności policjantów, sprawdzanie wersji „podstawionego” kierującego, doprowadziły do ustaleń, iż to 42-latek kierował mercedesem, a podstawiając inną osobę usiłował uniknąć odpowiedzialności karnej. Wczoraj szamotulski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Powyższa informacje pochodzą ze strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Całą informację możecie znaleźć TUTAJ.