Jak dojechać? – garść informacji dla pasażerów kolei

Jutro rano część z Was będzie chciała wybrać się pociągiem do Poznania. W związku z wykolejeniem się wagonów występują utrudnienia. Zatem, jak dojechać koleją do stolicy Wielkopolski?

W obecnej sytuacji bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznaniem nie istnieje. Wykolejony pociąg wyrządził tak olbrzymie szkody. że przywrócenie drożności potrwa kilka dni. Wronczanie w ostatnich kilku latach widzieli skutki wypadnięcia wagonów z torów, więc też rozumieją, że naprawa potrwa.

Najważniejsze informacje dla podróżujących są następujące. Pociągi osobowe linii PolRegio dojadą najdalej do Rokietnicy. Stamtąd trzeba przesiąść się do podstawionego autobusu. Ten środek lokomocji przetransportuje nas do stacji Poznań Wola, skąd kursuje pociąg do Poznania Głównego.


Inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy wybrać przejazd pociągiem linii PKP Intercity. Te składy zatrzymają się najdalej w Szamotułach, a stamtąd do Poznania dojedziemy już autobusem.

Droga powrotna wyglądać będzie podobnie. Przypominamy, że nie ma potrzeby kupowania dodatkowego biletu. Jak również nie ręczymy za to, że zastępcza komunikacja autobusowa będzie działać tak jak powinna. Doświadczenia z Wronek uczą, że zazwyczaj podróżujących było dużo więcej niż miejsc w podstawionych autobusach.

Najważniejsza rada jest jednak taka, że przed zdecydowaniem się na konkretny środek lokomocji należy sprawdzić aktualny rozkład jazdy oraz ewentualne niedogodności.