Kolejne potrącenie na Niepodległości

Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Niepodległości doszło do kolejnego w tym miesiącu potrącenia. Apelujemy o ostrożność!

31 stycznia przed godziną 7.00 na przejściu dla pieszych potrącono kobietę, kierowca auta był trzeźwy, kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Po sprawdzeniu stanu zdrowia kobiety, policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek.

To już trzecie w tym miesiącu zdarzenie drogowe z udziałem pieszego w tym miejscu, czyli na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Niepodległości. 15 stycznia na pasach potrącono obywatela Ukrainy, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu. Natomiast 21 stycznia w godzinach porannych w tym samym miejscu potrącono mieszkańca gminy Pniewy.

Apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie ostrożności. Pieszych zachęcamy, aby uważnie sprawdzali możliwość przejścia bezpiecznie przez ulicę, a kierowców prosimy o zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że nasz czas reakcji w obecnych warunkach pogodowych jest zdecydowanie opóźniony i może dojść do tragedii.