Uważajcie, co piszecie

Po wczorajszym ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w sieci pojawiło się wiele komentarzy. Wśród nich także groźby, co wywołało reakcję policji.

Tragedia, która dotknęła prezydenta Gdańska oraz jego najbliższych tylko na kilka godzin zjednoczyła Polaków. Potem fala hejtu uderzyła ze zdwojoną siłą. Nie wszyscy potrafili milczeć w obliczu tego bezprecedensowego ataku. Znaleźli się też tacy, którzy „liczyli na więcej”.

Komentarze, które mogą naruszać prawo są monitorowane przez policyjne biuro do walki z cyberprzestępczością, o czym przekonał się 41-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego.

W swoim komentarzu zasugerował, że podobny los co Pawła Adamowicza spotka również prezydenta Poznania i Wrocławia.

Mężczyzna, który na Twitterze groził Prezydentowi Poznania i Wrocławia został dzisiaj zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań. Będzie także odpowiadał za nawoływanie do nienawiści. Jest to 41 latek, mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości – poinformował dziś na Twitterze rzecznik prasowy poznańskiej policji Andrzej Borowiak.

Apelujemy o rozważne korzystanie z dobrodziejstw internetu oraz komentowanie z głową. Jeśli jesteście świadkami wypisywania słów, które mogą prowadzić do podobnej tragedii – zgłaszajcie.