Historyczny sukces Dziewiątki

We Wronkach rozegrano tegoroczne Mistrzostwa Polski Sprintów i Tandemów Mieszanych. Turniej trwał od sobotniego poranka do niedzielnego wieczora. Mimo że kręgielnia we Wronkach już do najmłodszych nie należy, turniej został przeprowadzony sprawnie i bez większych przerw.

Bardzo dobre zawody rozegrali gospodarze, którzy zdobyli historyczną liczbę medali na jednej imprezie seniorskiej. W pierwszym dniu w konkurencji tandemów mieszanych wronczanie zdobyli złoto i brąz. Zwyciężyli Julia Brodziszewska i Bartosz Krug, którzy w finale pokonali tandem Czarnej Kuli Poznań – Agatę Banaszak i Sebastiana Piosika. Pierwszy raz nie rozgrywano gier o trzecie miejsce – wzorem mistrzostw świata, przegrani półfinałów zdobywają ex aequo trzecie miejsce i brązowe medale. Brązowymi medalistami zostali Julia Paszyk i Bartosz Ruszczyk (Dziewiątka-Amica Wronki) oraz Anna Chwastyniak i Mateusz Klecha (Polonia 1912 Leszno).
W konkurencji sprintów kobiet triumfowała znów wronczanka – Patrycja Grzelak pokonała w finale Alinę Pstrąg-Wiligałę z Tucholanki Tuchola, a na najniższym poziomie podium stanęły Julia Paszyk (Dziewiątka-Amica Wronki) i Monika Leciejewska (Polonia 1912 Leszno).

Wśród mężczyzn Mistrzem Polski został Patryk Lukaszewski ze Startu Gostyń, który pokonał w finale Konrada Mocarskiego z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Brązowe medale zdobyli Piotr Kieliba (Dziewiątka-Amica Wronki) oraz Tomasz Masłowski (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne).

via kregle.net