Wiara będzie kwestować

Wzorem lat poprzednich również w tym roku na wronieckich cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych kibice Lecha Poznań będą zbierać pieniądze na renowację nagrobków powstańczych.

Kwesta będzie prowadzona na cmentarzu parafialnym i komunalnym. Wolontariusze z puszkami stać będą przed wejściami do nekropolii. Kwestujący będą w charakterystycznych koszulkach i będą posiadać identyfikatory. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.Zajmujemy się organizacją zbiórek pieniędzy, których celem jest renowacja powstańczych nagrobków, a także pomników i tablic pamiątkowych poświęconych Powstaniu Wielkopolskiemu. Pozyskane fundusze wydajemy m.in. na czyszczenie nagrobków, szlifowanie płyt, odnawianie napisów, wymianę pękniętych tablic. Finansujemy także nowe nagrobki i tablice powstańcze. Z efektami naszych działań mogą państwo zapoznać się w zakładce „wykonane renowacje”.czytamy na stronie wiarapowstancom.pl

Efekty zbiórki można podejrzeć TUTAJ. Zebrane fundusze pozwoliły na odnowienie części nagrobków, dzięki tej akcji, kolejne z nich doczekają się odnowienia.

fot. Wiara Powstańcom