Otwarcie mostu – możliwa rychła decyzja

Wiceprzewodnicząca wielkopolskiego sejmiku wojewódzkiego Mirosława Rutkowska-Krupka podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy poinformowała zgromadzonych o możliwym dopuszczeniu ruchu na moście do 3,5 tony.

Jak powiedziała radna, aktualnie trwa spotkanie przedstawicieli Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego. Omawiana jest ekspertyza, która mogłaby dopuścić ograniczony tonażem ruch po przeprawie przez rzekę.Rutkowska-Krupka nie podała daty, kiedy mogłoby dojść do otwarcia mostu. Powiedziała, że nie są w stanie zrozumieć powodów obecnej sytuacji z przeprawą. Nie potrafią wskazać winnych w tej sprawie. Most był systematycznie badany i nic nie wskazywało na to, aby przeprawa stanowiła zagrożenie.

Most zamknięty jest już przez:
[counter date=2018/08/29-18:30:00][after]

[timer]

[/counter]
A mieszkańcy Wronek nadal czekają…

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2018-10-17