Otwarcie mostu – Zarząd spotka się z Nadzorem

Trwa przygotowywanie ostatecznej wersji ekspertyzy przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie Zarządu z Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

W przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania przedstawicieli Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z dyrektor Aidą Januszkiewicz-Piotrowską. Zarząd przedstawi ostateczną wersję ekspertyzy oraz badań geotechnicznych. Wówczas Nadzór podejmie decyzję o zdjęciu zakazu użytkowania mostu i ewentualnego dopuszczenia go do ruchu. Inspektor zdecyduje, czy na most powrócą piesi i rowerzyści albo nawet samochody.

Burmistrz Mirosław Wieczór poinformował 10 października, że spotkał się dyrektorem WZDW. Z informacji, jakiej udzielił portalowi mojeWronki.pl Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wynika, że podczas spotkania dyrektora z burmistrzem nie podano żadnych terminów dotyczących przekazania ekspertyzy do Nadzoru jak i ewentualnego otwarcia mostu. Dyrektor mógł zapoznać burmistrza z roboczą wersją ekspertyzy.Mirosław Wieczór podał na swoim fanpejdżu, że: Wiele wskazuje na to, że most zostanie otwarty krótko przed albo zaraz po wyborach. WZDW nie chce komentować tej informacji. Najprawdopodobniej jest to forma myślenia życzeniowego. Każdy z nas chciałby, aby przeprawa została otwarta jak najszybciej. Decyzja może, ale nie musi zapaść w przyszłym tygodniu, a otwarcie mostu jest jedną z możliwości, jaką Inspektor może brać pod uwagę.

Dementujemy również rozpowszechnianą plotkę, przekazującą wieść o możliwym otwarciu mostu już w tę sobotę. Do piątku, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nie otrzymał ekspertyzy, na podstawie której mogłoby dojść do wydania takiej decyzji.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2018-10-12