Zamknięcie mostu – całkowity zakaz ruchu

Dziś drogowcy umieścili przy zaporach oddzielających drogę od mostu tablicę informującą o całkowitym zakazie ruchu.

Mimo że wprowadzony zakaz poruszania się mostem drogowym dotyczył wszystkich użytkowników (kierowców, rowerzystów i pieszych), to przez brak jednoznacznej informacji o tym fakcie od jakiejkolwiek instytucji zaangażowanej w tę sprawę, piesi i rowerzyści korzystali z przeprawy.

Dziś umieszczono tablice informacyjne dotyczące zakazu poruszania się wyżej wymienionych pieszych oraz rowerzystów. Jest to jednoznaczne z tym, że policja może nałożyć mandat za złamanie tego zakazu.  Chodzi głównie o kwestie bezpieczeństwa, nie wiadomo, w jakim stanie jest most. Trzeba również dać możliwość badaczom wnikliwszego przyjrzenia się mostowi.W rozmowie z portalem mojeWronki.pl przedstawiciel Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich powiedział, że cały czas trwają badania, a ekspertyza ma być bardzo solidna. Na analizę konstrukcji, jak i samych wyników potrzeba jednak czasu. Decyzję o ewentualnym otwarciu przeprawy może podjąć tylko instytucja, która tę przeprawę zamknęła, a mianowicie Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Pewne obostrzenia i zakazy dotyczą także jedynej działającej przeprawy przez Wartę. Dzięki wybudowanej kładce piesi, rowerzyści oraz służby mogą korzystać właśnie z niej. W weekend byliśmy świadkami jak z kładki zjeżdżał samochód osobowy. Oczywiście na kładce nadal obowiązuje zakaz ruchu samochodów. Apelujemy także do motocyklistów, aby na czas pokonywania Warty w tym miejscu zejść z pojazdu i go przeprowadzić. Większość osób jest na tyle rozsądna, że właśnie tak robi, ale też są jednostki, które jadąc takim jednośladem urządzają sobie slalom między pieszymi, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pozostałych użytkowników. Przypominamy, kładką mogą poruszać się piesi, rowerzyści oraz samochody uprzywilejowane.