Zabezpieczyli nielegalne automaty

Nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane we Wronkach przez policjantów z Szamotuł oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego z Poznania. To już kolejne takie działania w tym mieście. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

W minioną środę (19 września br.) szamotulscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami z Wronek oraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu sprawdzili podejrzenia, iż w jednym z lokali we Wronkach mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych.Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego wkroczyli do wytypowanego wcześniej lokalu, gdzie miały znajdować się nielegalne automaty. Podejrzenia potwierdziły się. W pomieszczeniu znajdowało się 5 automatów do gier hazardowych. Maszyny zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia dalszych badań. Wstępnie oszacowane straty skarbu państwa wycenione zostały na około 500 tysięcy złotych. Co więcej, miesiąc temu policjanci zabezpieczyli w tym samym lokalu 5 nielegalnych automatów.

Sprawa jest szczegółowo wyjaśniana w ramach dalszego postępowania, które prowadzić będą funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne. Karę ponieść mogą zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub bez zezwolenia grozi do 3 lat więzienia.

via mł. asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły