Policja poszukuje sprawcy kolizji

Prawdopodobnie nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania był przyczyną kolizji drogowej, do której doszło na drodze nr 1845 P w Ordzinie. Kierujący samochodem, który uderzył w motorowerzystkę uciekł z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje sprawcy oraz świadków kolizji.

W poniedziałek 17 września br. około godziny 4.50 na drodze nr 1845P (w miejscowości Ordzin) doszło do kolizji drogowej. Z ustaleń wynika, iż kierowca samochodu osobowego, jadąc od strony Pęckowa, w kierunku Samołęża nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania, w wyniku czego najechał na tył motoroweru, którym kierowała 42-letnia kobieta. W skutek tego zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Szczęśliwie, nie doznała poważnych obrażeń ciała.Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Poruszał się najprawdopodobniej samochodem typu sedan koloru srebrnego. Może posiadać widoczne uszkodzenia pojazdu.

Postępowanie w sprawie o spowodowanie kolizji jest w toku. Policjanci ustalają kto mógł kierować samochodem, który uderzył w motorowerzystkę. Osoby posiadające informacje mogące pomóc w jego wytypowaniu prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach (pod numerem telefonu 61 29 31 265 lub 61 29 31 211).

via mł. asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły