O nowym moście

Na stronie Rodzinnych Ogródków Działkowych “Borek” w mediach społecznościowych pojawiła się sensacyjna informacja dotycząca projektu nowego mostu na rzece Warcie.

Strona PZD Rodzinny Ogród Działkowy “Borek” Wronki opublikowała “ciekawostkę”: Już jest nowy projekt mostu we Wronkach, termin oddania luty 2020 roku. Informacja nie tylko została wyssana z palca, a także jest próbą zbudowania bazy fanów na gorącym ostatnio temacie mostu we Wronkach. Mimo niskiej wiarygodności informacji, ludzie niestety podają dalej tę wieść.

Jedynymi planowanymi mostami, jakie mają się pojawić w naszym mieście w ciągu kilku następnych lat, są: nowa przeprawa przy okazji budowy obwodnicy, a także nowy most kolejowy. O szczegółach tych inwestycji poinformujemy niebawem.

Grafika, wizualizująca przeprawę przez rzekę, jest tak naprawdę koncepcją mostu w… Nowym Sączu. W kwietniu zeszłego roku, prezydent tego miasta opublikował w mediach społecznościowych wizualizację tzw. mostu heleńskiego. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj.Jedyna wizualizacja mostu, dotycząca Wronek, jaka pojawiła się w ostatnim czasie, to ta przesłana nam przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Natomiast jeśli chodzi o zamknięty most drogowy to wszyscy miejmy nadzieję, że nowa przeprawa nie będzie potrzebna.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2018-09-06