Wroniecki Quest powstańczy i obchody święta Wojska Polskiego

W środę 15 sierpnia w całej Polsce obchodzone jest święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wronczanie przygotowują uroczystość, tak aby każdy z mieszkańców mógł włączyć się w jej obchody.

Dzień 15 sierpnia to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej. 15 sierpnia to również święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na cześć tych świąt Wronczanie, tak jak ubiegłego roku postanowili zorganizować uroczystości we Wronkach.Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10:30, Mszą Świętą w kościele pw. św Katarzyny w intencji Ojczyzny, następnie parada mieszkańców przejdzie na Rynek, gdzie przy brzmieniu Wronieckiej Orkiestry Dętej, zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem „Ku czci i chwale poległym na wolność ojczyzny”.

Ten rok zaskoczy nas rodzinną grą miejską, zorganizowaną na cześć setnej rocznicy odzyskania niepodległości i powstania wielkopolskiego, w której udział może wziąć każdy chętny mieszkaniec gminy, który zapewni sobie przynajmniej dwuosobowy zespół. Rozpoczęcie gry będzie miało miejsce przy dworcu PKP, o godzinie 15:00. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki okolicznościowe, a zapisy do gry rozpoczną się na linii startu piętnaście minut przed rozpoczęciem.