Urząd w rzeczywistości zamkniętego mostu

Właśnie rozpoczęła się sesja Rady Miasta i Gminy Wronki, przed sesją z dziennikarzami spotkał się burmistrz Robert Dorna, by odpowiedzieć na pytania, dotyczące zamkniętego mostu.

Burmistrz Dorna poinformował o najnowszych działaniach, podjętych w związku z zamknięciem mostu.

Jeszcze dziś zostanie udostępniony parking w Olszynkach, kolejne parkingi znajdują się w okolicy kładki i naprzeciwko szkoły na Leśnej.

Po stronie Zamościa stacjonuje wóz bojowy OSP Wronki, w gotowości są również jednostki OSP Chojno, Jasionna, Rzecin i Piotrowo. Natomiast pogotowie ratunkowe i policja w razie interwencji może skorzystać z przejazdu kładką.Trwają rozmowy na temat wydłużenia pracy promu od 5:00 do 23:00. Robert Dorna zapytany o dowozy szkolne, poinformował, że autobusy będą dojeżdżać do kładki, następnie opiekunowie odbiorą uczniów i pieszo udadzą się do szkoły.

Obecnie Politechnika Poznańska prowadzi ekspertyzy na zlecenie WZDW, na których wynik musimy poczekać. Robert Dorna jednoznacznie stwierdził, że budowa bulwaru nie miała żadnego wpływu na uszkodzenie mostu.

Przy Urzędzie działa sztab, który na bieżąco analizuje sutuację. Dziś rano odbyło się także spotkanie z przedsiębiorcami, dla których zamknięcie mostu ma znaczenie pod względem funkcjonowania biznesu.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2018-08-30