Zamknięcie mostu – co z dowozem dzieci?

Niebawem rozpocznie się rok szkolny. Decyzja o zamknięciu mostu spowodowała problem w organizacji dojazdów do placówek dla dzieci.

Jak informuje Lucyna Kędzioł, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych we Wronkach, 3 września dowozy odbywać się będą godzinę później. Dzieci będą dowożone do kładki i przeprowadzane do szkół przez nauczycieli. Odwożenie dzieci nastąpi o godziny 11:30 spod kładki.

Natomiast od 4 września godziny odjazdów zobowiązywać będą zgodnie z rozkładem jazdy: gimbus godzinie 7:00 przy kładce, autobus z Chojna o 7:30. Dzieci będą dowożone do kładki i przeprowadzane przez nauczycieli do szkół. Odwozy spod kładki o godzinie 12:50 i 15:50.Ważna informacja dla mieszkańców Stróżek. 3 września dowozy odbywać się będą godzinę później, a od 4 września dzieci będą jeździły zgodnie z rozkładem jazdy (od 7:30). Po dzieci będzie jeździł bus.

Niestety nie mamy dobrych informacji dla rodziców, którzy wysyłają swoje pociechy do przedszkoli. Jak się dowiedzieliśmy w Ratuszu, prawo nie pozwala na organizację dowozów dla dzieci poniżej 6 roku życie. W obecnej sytuacji można tylko liczyć na dyrekcje placówek lub na siebie.

fot. Wikipedia