Poszukiwana trafiła w ręce policji

Wronieccy policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę, która próbowała ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwana miała do odbycia karę 2 lat więzienia. Próbowała oszukać policjantów, posługując się fałszywym dowodem osobistym. Mundurowi nie dali się zwieść, a kobieta trafiła do więzienia.

Dzięki współpracy między jednostkami policji, wronieccy policjanci uzyskali informację, iż na widzenia do Zakładu Karnego we Wronkach może przychodzić kobieta, która jest poszukiwana w celu odbycia kary więzienia.

W piątek 17 sierpnia br. około godziny 13.30, w okolicach więzienia, dzielnicowi zauważyli kobietę pasującą do rysopisu poszukiwanej. Policjanci wylegitymowali ją. Kobieta podawała się za obywatelkę Bułgarii. Podała też policjantom bułgarski dowód osobisty. Dane na dowodzie nie zgadzały się z danymi poszukiwanej, której szukali wronieccy policjanci. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i doprowadzili kobietę do komisariatu, aby potwierdzić tożsamość w policyjnym systemie.W jednostce policji kryminalny wspólnie z dzielnicowymi ustalił prawdziwe dane kobiety. Okazało się, iż była to 42-letnia mieszkanka województwa pomorskiego. Po sprawdzeniu jej prawdziwych danych w policyjnym systemie okazało się, że była to właśnie poszukiwana, która ukrywała się przed wyrokiem sądu. Kobieta miała do odbycia karę 2 lat więzienia za przywłaszczenie mienia. 42-latka przyznała w końcu, że dowód osobisty którym się posługiwała, był fałszywy. Policjanci zabezpieczyli więc podrobiony dokument.

Przez próbę wprowadzenia w błąd policjantów, kobieta dołożyła sobie kolejne zarzuty. Po piątkowej interwencji, Komisariat Policji we Wronkach prowadzi wobec niej dwa postępowania – w sprawie o wykroczenie, polegające na wprowadzeniu w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości oraz w sprawie o przestępstwo – posługiwania się fałszywym dokumentem.

Poszukiwana trafiła do więzienia w celu odbycia wymierzonej jej przez sąd kary. Za ostatnie przewinienia dodatkowo grozi jej do 5 lat więzienia oraz grzywna.

mł. asp. Sandra Chuda