Urodziny wyjątkowego festiwalu

Już w tę sobotę w Karczmie Brackiej odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego muzycznego spektaklu. Wronieckim fanom muzyki klubowej OFF Grania nie trzeba przedstawiać.

Przed dwoma laty, grupa wronieckich, utalentowanych muzyków postanowiła zorganizować małe wydarzenie muzyczne. Jak sami przyznają, zaczęło się niewinnie. Początkowo zaprosili swoich znajomych, przygotowali wystrój Karczmy i rozpoczęli OFF Granie. Przyszło wtedy mało, bo około 20 osób, ale poczuliśmy, że może być to ciekawa forma rozrywki w tym mieście. Zaczęliśmy więc myśleć o kolejnych edycjach. Do naszego zespołu dołączył wtedy Kacper Kapłon i wspólnymi siłami rozbudowywaliśmy naszą inicjatywę, zapraszając coraz ciekawszych gości specjalnych.

Pomysł się przyjął i jest to jedyne tego typu muzyczne wydarzenie we Wronkach. Podczas festiwalu grana jest offowa muzyka elektroniczna. Są ambitni, podczas Grania nie uświadczycie typowych kawałków klubowych czy tych z radia. Staramy się raczej budować przestrzeń nieco alternatywną, ale wciąż przystępną dla wszystkich. Wyróżnia nas to, że przeważnie gramy utwory z gatunku House (wiele z nich jest naszej produkcji). Ludzie kojarzą nas z chilloutowym brzmieniem oraz nieco mroczniejszym, podczas tak zwanych closing setów. Ale oprócz muzyki, chodzi też o atmosferę. Chcemy kreować eventy, które zrzeszają ludzi. Możemy śmiało powiedzieć, że udało nam się stworzyć jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w mieście i okolicy.

Z edycji na edycję wronieckie OFF Granie staje się coraz popularniejsze. Do Karczmy Brackiej przyjeżdża coraz więcej fanów tego typu wydarzeń muzycznych. Sami organizatorzy dają ku temu pretekst. Dobra muzyka połączona z coraz bardziej znanymi wykonawcami powoduje, że początkowo spontaniczny pomysł rośnie z edycji na edycję. Sami artyści chętnie przyjeżdżają do Wronek z całej Polski. Organizatorzy dbają o wyjątkową atmosferę, a miejsce Grania powoduje, że fani dobrze się bawią.

Sobotnie wydarzenie będzie wyjątkowe, więc i gość musi być specjalny. Headlinerem tej imprezy będzie neeVald! Człowiek instytucja, najbardziej rozpoznawalna twarz polskiej sceny housowej, uczestnik największych eventów odbywających się w naszym kraju. Artysta, który ma za sobą występy na najbardziej tanecznej wyspie świata – Ibizie. Autor audycji Klub FM i głos znany z radia RMF MAXXX. Dodatkowo drugim gościem będzie utalentowana djka, którą można było usłyszeć na grudniowej edycji OFF Grania – AGAWU. No i oczywiście wronieccy muzycy, dzięki którym festiwal stale się rozwija: Nuyorica, nasz rozmówca Filip Gavel, Kacper Kapłon oraz Kaha.

Start w Karczmie Brackiej o godzinie 19:00. Wejściówka kosztuje 10 zł.

A na koniec głos oddajemy Filipowi Gawlowi, zapytaliśmy go o plany na przyszłość.

Cykl OFF Granie rozwinął nas muzycznie, bo wciąż poznajemy ciekawe brzmienia i eksperymentujemy z nową stylistyką. Najważniejsze jednak jest to, że projekt ten zrobił z naszej piątki zgrany zespół. Zyskaliśmy doświadczenie w organizacji imprez i potrafimy ze sobą świetnie współpracować. Na pewno chcielibyśmy cały czas rozbudowywać OFFa. Na każdą kolejną edycję podnosimy poprzeczkę oraz szykujemy nowe niespodzianki – nie uznajemy schematów. W tyle głowy pojawiają się też małe marzenia o organizacji festiwalu muzycznego we Wronkach – czegoś na większą skalę. Zobaczymy, czy uda się to zrealizować.

Cykl OFF Granie dojrzewał przez ostatnie dwa lata. Dziś możemy świętować, że projekt ten dobrze się przyjął w naszym mieście i że możemy go nadal rozwijać – a pomysłów nam nie brakuje!
Przyjdźcie na OFFa 14 lipca, żeby sprawdzić, co przygotowaliśmy tym razem!