Wypadek w Szamotułach – utrudnienia i prośba o pomoc

Jedna osoba zmarła w wyniku potrącenia przez jadący pociąg. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Szamotułach. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary.

Przed godziną 11 na przejeździe kolejowym przy ulicy Wojska Polskiego doszło do potrącenia przechodnia przez pociąg osobowy relacji Poznań-Krzyż. Poszkodowany mężczyzna po przeprowadzonej akcji resuscytacyjnej trafił do szpitala. Niestety, w wyniku bardzo poważnych obrażeń w szpitalu poszkodowany zmarł.
W związku z wypadkiem, w Szamotułach występują spore utrudnienia w ruchu. Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator oraz policyjni technicy. Obecnie całkowicie zablokowany jest ruch pociągów na linii kolejowej E59 (odcinek Szamotuły-Wronki). Utrudnienia dotyczą także ruchu drogowego. Wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym. W związku z tym, ruch na ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania do przejazdu został wstrzymany. Policja zorganizowała objazd przez ulicę Dworcową. Utrudnienia mogą potrwać około godziny.

Jak informuje nasz portal mł.asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, nie jest znana tożsamość ofiary, funkcjonariusze proszą o pomoc w jej ustaleniu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Denat miał na sobie ubranie oraz buty robocze – spodnie z pomarańczowymi wstawkami. Mężczyzna był w wieku około 30-40 lat i miał ciemne, krótkie włosy.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości ofiary proszone są o kontakt z policją przez numer 997 lub 61-293-12-11.