Lech zagra z Legią we Wronkach

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów wchodzą w decydującą fazę. We Wronkach w półfinale zmierzą się młodzi piłkarze Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Lechici mają za sobą trudną i skomplikowaną drogę ku półfinałom. Praktycznie od początku sezonu gonili oni dwie czołowe lokaty. Ta sztuka im się udała dopiero po 28. serii spotkań, a od tego momentu swojego miejsca już nie oddali. Legia w tych rozgrywkach nie przegrała jeszcze ligowego spotkania. Obie ekipy mierzyły się w poprzednich trzech latach trzy razy. Za każdym razem górą byli legioniści. Okazję do wzięcia rewanżu na stołecznej drużynie lechici otrzymali więc w najlepszym możliwym momencie.
Sam awans do półfinałów nie był dla sztabu szkoleniowego celem samym w sobie. – Naszym założeniem nie jest jednak wygranie ligi za wszelką cenę. Z naszej perspektywy gra w półfinałach jest jednak istotna. Oznacza dla nas dwa dodatkowe i wymagające mecze, które weryfikują naszych zawodników. Dla nich to też dodatkowa presja związana z grą o wysokie dla nich cele.mówił przed startem rundy wiosennej trener Kołodziej

Pierwsze starcie półfinałowe drużyn do lat 19 odbędzie się w środę 6 czerwca o godzinie 17:00 we Wronkach.