Z uczniami o cyberzagrożeniach

Zagrożenia, które mogą spotkać młodych ludzi w Internecie były tematem przewodnim dwóch spotkań policji z młodzieżą w Biezdrowie. Policjantki wyjaśniły, jakie konsekwencje prawne grożą nieletnim za popełnianie czynów zabronionych.

W miniony piątek 11 maja policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach spotkały się z młodzieżą z Zespołu Szkół w Biezdrowie. W szkole odbyły się dwie prelekcje, dla dwóch grup wiekowych. Tematem głównym spotkań była problematyka związana z Internetem oraz z zagrożeniami, jakie mogą spotkać młodych ludzi podczas korzystania z Internetu.

W czasie spotkań z młodszymi uczniami policjantki omówiły przykłady nieodpowiedzialnych zachowań w sieci na podstawie kreskówek profilaktycznych. Podczas spotkania ze starszą grupą, policjantki wykorzystały prezentację multimedialną na temat cyberzagrożeń.
Panie omówiły także bardzo istotny problem, jakim jest stosowanie przez młodzież cyberprzemocy. Czasem młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że słowa napisane w sieci mogą kogoś zranić, a to, co raz zamieszczą w Internecie może tam zostać na zawsze (nawet jeśli oni usuną to ze swojej strony lub swojego profilu). Dlatego policjantki zwróciły uwagę na to, że uczniowie powinni uważać na to, jakie zdjęcia zamieszczają w Internecie, ale również na to, jakie komentarze pozostawiają pod zdjęciami innych osób. Policjantki podały również przykłady spraw związanych z cyberzagrożeniami, do których doszło na terenie powiatu oraz w kraju.

Na zakończenie spotkania młodzież mogła się dowiedzieć, jakie konsekwencje grożą nieletnim za popełnianie czynów zabronionych.

Źródło/zdjęcia: KPP Szamotuły