Kolejne sukcesy wronieckiego Mistrza

O sukcesach sportowych naszego funkcjonariusza donosiliśmy już wielokrotnie. Ponieważ sezon zawodów siłowych właśnie się rozpoczął, st. sierż. Tomasz Napierała nie przestaje w dążeniach do zdobycia kolejnych trofeów.

12 maja w Dzierżoniowie odbył się II Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc, a jednocześnie III Memoriał im. Wojciecha Jastrzębia, poświęcony pamięci funkcjonariusza Służby Więziennej. W tej rywalizacji nasz funkcjonariusz w kategorii wagowej 110 kg zajął III miejsce.

Z kolei w dniach 17 – 20 maja w Łucku na Ukrainie odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc RAW. W klasyfikacji służb mundurowych Tomek został Mistrzem Świata w kategorii wagowej 110 kg, co dało mu również absolutne zwycięstwo w klasyfikacji wszystkich funkcjonariuszy biorących udział w mistrzostwach. W klasyfikacji SUBMASTER 110 kg również został Mistrzem Świata, a następnie zdobył brązowy medal w klasyfikacji wszystkich SUBMASTERÓW. Natomiast w kategorii OPEN 110 kg zdobył v-ce Mistrzostwo Świata. Po podliczeniu wszystkich punktów zawodników startujących w Mistrzostwach Świata okazało się że drużyna z Polski została najlepszą drużyną, zdobywając tytuł Mistrzów Świata.