Piesza zginęła pod kołami samochodu

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem na drodze Szamotuły-Wronki w miejscowości Ordzin. Potrącona została mieszkanka gminy Obrzycko, niestety kobiety nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło na terenie zabudowanym. 50-letnia mieszkanka gminy Obrzycko szła wzdłuż jezdni, po prawidłowej stronie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kobieta została trafiona przez osobówkę marki Opel, którą kierował mieszkaniec gminy Szamotuły. Poszkodowana odbiła się od pojazdu i wpadła do przydrożnego rowu.

Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, kobieta nie miała funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiono do akcji ratowniczej. Ratownicy medyczni i strażacy robili, co mogli, ale niestety obrażenia były zbyt poważne i kobiety nie udało się uratować.

Okoliczności i przebieg zdarzenia bada prokuratura oraz policja. Kierowca samochodu był trzeźwy.
Razem ze służbami ratunkowymi apelujemy o zaopatrywanie się w elementy odblaskowe. Nie ma znaczenia, czy poruszamy się w terenie zabudowanym czy też nie. Nie wszystkie miejsca, znajdujące się na terenie zabudowanym, są odpowiednio oświetlone. To od nas zależy, czy kierowca nas zobaczy i czy będzie miał odpowiednio dużo czasu na ominięcie nas.

Osoba, poruszająca się po zmroku w kompletnych ciemnościach, widoczna jest dla prowadzącego dopiero z odległości 10-15 metrów. To za mało, aby móc skutecznie zareagować. W takich przypadkach najczęściej dochodzi do potrąceń lub do prób ratowania się przez kierowców poprzez nagły zjazd z drogi. Kamizelkę odblaskową, która może uratować zdrowie lub życie można zakupić za kilka złotych. To niska cena, aby je zachować, prawda? Taki element bezpieczeństwa można uzyskać także za darmo. Wystarczy udać się do Urzędu Miasta i Gminy Wronki lub do siedziby wronieckiej straży miejskiej.

Nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo tak dobrze jak my sami.