Nowi lekarze we wronieckiej przychodni

Od początku kwietnia, miesiąc po otwarciu Podstawowej Opieki Zdrowotnej przez czarnkowski szpital we Wronkach, pojawią się zapowiadani nowi lekarze.

Przypomnijmy, że z początkiem marca uruchomiono w ośrodku zdrowia nową przychodnię. Zważywszy na opinię, jaką cieszyły się dotychczasowe podmioty – w domyśle – dbające o nasze zdrowie, nadzieje były wysokie. Jednak po ogłoszeniu składu personalnego nowego POZ-u, entuzjazm części osób, które chciały się tam zapisać, osłabł.

Komentujący podkreślali, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. Zapytaliśmy wtedy czarnkowski szpital o to, czy w przyszłości pojawią się nowi lekarze, którzy mogliby odmienić oblicze poradni lekarskich we Wronkach. ZZOZ w Czarnkowie odpowiedział: Trwają również rozmowy i ciągłe poszukiwania kolejnych lekarzy, którzy będą mogli dołączyć do zespołu budowanego we Wronkach. W przyszłości na pewno spodziewać się będzie można „nowych twarzy”. O każdej decyzji personalnej informować będziemy pacjentów i media na bieżąco.
Minął miesiąc i poznaliśmy nazwiska lekarzy, którzy rozpoczną pracę we Wronkach od pierwszego dnia roboczego kwietnia. Lekarzami rodzinnymi będą Grzegorz Dom oraz Maria Edyta Szara. Najważniejsza informacja jest taka, że pomoc będziemy mogli uzyskać nawet wieczorem, a także w święta. Dodatkowo kilka razy w tygodniu we Wronkach dyżurować będzie kolejny pediatra – dr Wiktor Krawiec, a także dr Barbara Oracz. Możliwe, że w składzie pojawi się również dr Dariusz Pasterz. Jak się dowiedzieliśmy, szczegółowy harmonogram dyżurów dostępny będzie na stronie szpitala we wtorek.

Co do ostatniego wymienionego lekarza to sami przypiszcie specjalizację, która według Was jest najbardziej potrzebna. Jako, że dziś Prima Aprilis postanowiliśmy jak co roku napisać coś adekwatnego do tego dnia. Jeśli do końca artykułu udało nam się sprawić, że treść wyglądała wiarygodnie. Przepraszamy, że nie jest to rzeczywistość. Prawdą jest jednak, że taką odpowiedź uzyskaliśmy, minął miesiąc i nadal głucha cisza. Szpital w Czarnkowie zapowiadał kampanię promocyjną, w tej kwestii również nic się nie dzieje. Jak na razie POZ okazuje się pięknie wymalowaną wydmuszką. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że zmieni się niebawem na lepsze, a o tym falstarcie wszyscy zapomnimy.

Dla osoby, która jako pierwsza odgadnie, jakie nazwiska znanych lekarzy byly dla nas inspiracją, przygotowaliśmy nagrodę niespodziankę.